Sayfa Yükleniyor

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI

Ehliyet ve Yaş

 Kiracının kira sözleşmesi sırasında araçlar için 21 yaş ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması gerekmektedir. Kiralama Süresi En az bir gündür. Uzun kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır.

Fiyatlar

 Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) sigorta garantisi dahildir. % 18 KDV (katma değer vergisi) dahil değildir. Yakıt kiralayana aittir.

Ödeme

 Sözleşmenin düzenlenmesi sırasında o tarihteki geçerli tarifeye göre kiralayan , yaklaşık kira ve km tutarının %20 si fazlası kira depoziti olarak kiracıdan alınır. Kesin hesap sonucu kiralama bitimine saklanır.Ödeme bazı Yeni Türk Lirasıdır.Karşılığı resmi kur üzerinden hesaplanacak döviz ve nakit veya seyehat çeki ile ödenebilir.Bunların dışında geçerli kredi kartları geçerlilik limitini açmadıkları takdirde nakit para gibi işlem görür. Kiracı 48 saat önceden haber vermek kira depozitini gerekli miktara eklemek kaydıyla kira süresini uzatabilir.

Sigorta

Kiralayan araçlarını kasko sigortasıyla birlikte karayolları trafik yasası uyarınca mecburi mali mesuliyet sigortası ile de sigortalamıştır. Herhangi bir kaza yada hasar durumunda kiracının kasko sigortasından yararlanabilmesi için aşagıda ki koşulları yerine getirmesi zorunludur.
1--)  Kazanın oldugu yere en yakın en yetkili makamlar(Şehir sınırları içinde trafik polisi,mahalli karakol,şehir dışındaki jandarma vb... gibi) olayın oluş biçimini ayrıntılı olarak belirtilen bi kaza raporu ve tespit zaptı ile şahit ismi ve adresi benzeri belgeler ve bilgiyi kiracı ve kiralayan en geç 48 saat içerisinde tevdi ve ihbar etmekle yükümlüdür.
2--) Kiracı doktor raporuyla saptanmış engelleyici bir durumu yoksa kazayı kiralayana anında haber vermesi gerekir. Kiracı her ne şekilde olursa olsun hasarlı araca müdahale etmeyecektir. Kiracının kusuru oranında kiralayan zararını kiracıdan talep hakkını her zaman mahsus tutar. Araçta bazı şeylerin çalınması(radyo,stepne,avadanlık vb... ) halinde ortaya çıkacak zarar sigorta kapsamı dışındadır ve kiracının sorumluluğu altındadır.
3--) Kiralayan 3. şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki zorunluluğu her araç için akdedilmiş ihtiyari mali mesuliyet sigortası teminatı,hadleri dahilinde kalmak şartıyla sigorta şirketlerinde istifade ettiği tazminat miktarında yüklenir. Bu hadlerin üstündeki hukuki sorumluluk kiracıya ait olup kiralayan kiracıya rucu hakkını hafhus tutar.
4--) Bütün sigortalar kira sözleşmesinde belirtilen süre kapsamında geçerlidir.
5--) Alkol ve uyuşturucu madde etkisi altında bulunan ve geçerli ehliyeti olmayan bir sürücü sebebiyet verdiği kazaşar ile taşınan mallardan doğan yahut malların sebep olduğu kazalardan doğrudan kiracı mesuldur.
6--) Kendisine atfı kabul olmayan her türlü fiilk ve ihmalden dolayı sigorta tazminatından kısmen veya hiç istifade etmeyen kiralayan ödemediği zarar için aracı işten kalma tazminatı için kiracıya rücu hakkına sahiptir.

Teslim Etme

 İstenilen yere teslim etme hizmetimiz mevcuttur ve aracı istediğiniz yerden teslim alma hizmetimiz mevcuttur. Bu hizmetimiz ücrete tabiidir. Daha fazla bilgi için bizimle irtibata geçiniz..

Trafik Cezaları

 Trafik cezaları müşteriye aittir. Araçların trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kira süresine dahil edilir. ERDEMCAN OTO KİRALAMA zorunlu durumlarda önceden haber vermeksizin bu koşulları ve bilgileri, rezervasyonda belirtilen araç türünü değiştirebilir. Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.